Duben 2010

Chyby v minulosti - Prolog

29. dubna 2010 v 22:00 | Emili + Joli |  povídky
Ahoj. Přináším vám Prolog k nové povídce Chyby minulosti, kterou jsem začala psát spolu s Emili
Doufáme, že se vám povídka bude líbit. Klik na celý článek :-)

Their last moment - překlad

21. dubna 2010 v 22:13 | Tara Pathirana / Joli |  překlady
Hezký dobrý večer vám přeju . V předchozím článku jste jednomyslně odhlasovali, že si přejete, abych sem občasně přidávala nějaké ty povídky, které přeložím. Netušila jsem, že to bude tak brzo, ale ano, dneska jsem konečně dopřeložila svoji první povídku, tak ji sem přidávám. Je na téma StarGate. Chtěla bych zde v úvodu hrozně moc poděkovat Channach, která mi moc moc pomohla, a to v tom, že jsem jí poslala svůj původní překlad, a ona mi k tomu napsala nějaké poznámky, jak co kde zlepšit, a vůbec mi dala hodně svých překladatelských rad. Hodně mi to dalo. Nevím, jestli si tohle bude číst, ale každopádně jí za to strašně moc moc moc děkuju. Doufám, že se vám povídka bude líbit, stejně tak jako mě se líbilo její překládání. Přeju pěkné počtení  .

Originální název: Their last moment
český název: Jejich poslední chvíle
autor: Tara Pathirana
překladatel: Joli
žánr: romance
páry: Sam/Jack
hodnocení: mládež
délka: krátké
osa: 4. řada (Beneath the Surface)
stav: kompletní
synopse: když dva potřebují trochu víc času...


info 4.6 - dotaz/anketa

16. dubna 2010 v 22:52 | Joli |  info
Ahoj! Jak se dneska máte?

Ráda bych se vás zeptala na něco ohledně povídek. Čas od času, když se mi chce dělat na nějaké povídce, ale nemám inspiraci pro svoji vlastní, sáhnu po nějaké povídce napsané v angličtině a pokouším se ji přeložit. K nynějšímu datu mám dvě téměř hotové (1 SG a 1 SFA) a na dalších postupně pracuju. Tak by mě zajímalo, jestli by vás bavilo číst i to, co nenapíšu sama, ale i to, co "jen" přeložím. Jaký je váš názor? Pokud máte chuť a chcete se k tomu vyjádřit, budu ráda, když kliknete na "celý článek" a dáte hlas v anketě nebo zanecháte komentář. Podle toho, jak to dopadne, ty povídky sem postupně přidám, až je budu mít hotové. Teda pokud to tu budete chtít, samozřejmě .

Povídky ráda překládám jen tak sama pro sebe, takže bych je stejně překládala, i kdybyste je číst nechtěli (a sem bych je tedy nedala), ale řekla jsem si, že  když už jsou (budou) jednou přeložené, tak že by to teoreticky mohl chtít číst i někdo jiný...

Díky za vaše případné reakce, mějte se a smějte se, Joli :-)

Falešné obvinění - 3. kapitola

16. dubna 2010 v 16:27 | Joli |  povídky
Ahoj. Konečně jsem dopsala 3. kapitolu povídky. Omlouvám se, že to trvalo tak dlouho, ale neměla jsem moc čas a ani inspiraci. Ale nakonec jsem to nějak sepsala a jak se to povedlo, to můžete posoudit sami. Snad se vám to bude aspoň trošku líbit. Podle všeho je tato kapitola nejspíš předposlední, nějak už nevím, co tam psát, tak snad to pochopíte. Nerada bych to prodlužovala jen proto, aby to bylo dlouhé, tak to příští kapitolou ukončím. Ale s povídkama jako takovýma nekončím, nebojte, mám v záloze nejmíň jednu povídku (sice to není moc, ale furt je to něco, že jo). Snad ji budu stíhat lépe než tuhle... ale nemůžu to zaručit na 100%, blíží se mi zkouškový... No nic, nebudu vás již více zatěžovat "věcmi okolo". Tady je již slíbená povídka.
Klik na celý článek

TOP 5 - 0.6

11. dubna 2010 v 11:43 | Joli |  hudba
ahoj :-) je tu další díl rubriky TOP 5. Snad se vám z  toho bude něco líbit. Nevím, jak moc ty písničky znáte, ale i přesto vám přeju příjemný poslech. Na konci článku je anketa :-)
klik na celý článek

info 4.4

6. dubna 2010 v 20:58 | Joli |  info
Ahoj! Tentokrát přicházím s trochu "povídavým" článkem.

můj "nový" hudební objev

2. dubna 2010 v 10:07 | Joli |  hudba
Ahoj!
Dneska bych vám ráda představila švédského zpěváka a kytaristu jménem Per Gessle. Podle jména ho možná neznáte, ale pokud jste někdy slyšeli o skupině Roxette či lépe jste viděli nějaký jejich videoklip/obrázek, určitě jste ho zaznamenali. Jak správně tušíte, Per je druhá polovina skupiny Roxette, kterou tvoří spolu se zpěvačkou Marií Frederiksson.
ADOPCE:

adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
MADE BY Emili