Září 2010

Nezvaný host - kapitola 4

30. září 2010 v 13:38 | Joli |  povídky
Konečně mám dopsanou kapitolu 4. Je  trošku kratší než ostatní kapitoly a nepřijde mi až tak dobrá, ale napsat jsem ji musela, abych se mohla v páté a zároveň poslední kapitole  trochu víc a hlavně líp rozepsat. Také bych chtěla poděkovat Emili, která mi s touto kapitolou pomohla. Díky :-)
Teď už ale hurá na povídku. Klik na celý článek.

TOP 5 - 1.3

27. září 2010 v 9:51 | Joli |  hudba
Zde je další část rubriky TOP 5. Tentokrát se mi nashromáždily písničky trochu pomalejšího rázu.
Klik na celý článek

Nezvaný host - kapitola 3

24. září 2010 v 9:26 | Joli |  povídky
Zdravíčko. V celém článku je pokračování povídky Nezvaný host. Snad se bude líbit.


Na věčnost

21. září 2010 v 12:20 | Joli |  povídky
Ahojky. U Jasmíny na blogu jsem se přihlásila do spisovatelské soutěže. Dnes začalo první kolo, ve kterém máme za úkol napsat drabble - povídku o 100 slovech. Máme při tom použít následující slova: sníh, ponožka, motýl.
Vzhledem k tomu, že jsem neměla co dělat, jsem se zamyslela, co by v té povídce mělo být. A tradá, nápad se dostavil a povídka je na světě. Nazvala jsem ji "Na věčnost". Zde je:

* * * * * * * * *

Všude byla tma. Vyděsil se. Rychle vstal - cítil, že musí stát na nohou, ať se děje cokoliv. Nic si nemapatoval - ani jméno, ani co dělal před probuzením v temné místnosti. Udělal několik kroků. Šlo to dobře. Čím déle šel, tím víc tma ustupovala. Ocitl se venku, kde panovala noc. Sotva viděl na krok. Na mokré trávě mu podkluzovaly nohy. Náhle zakopl. Podíval se pod sebe a spatřil jakousi dívku. Měla na sobě šaty s obrázkem motýla. Chyběla jí jedna ponožka.
"Ona je mrtvá!!" vykřikl do ticha. Dívala se naň mrtvýma očima. Z nebe se začal sypat sníh.


* * * * * * * * *

Nezvaný host - kapitola 2

19. září 2010 v 12:15 | Joli |  povídky
Zdravíčko, zde je pokračování povídky Nezvaný host. Snad se vám to bude líbit.
Klik na celý článek

Afterlife

17. září 2010 v 9:42 | Joli |  filmy a seriály
Ahoj, dneska bych vám ráda představila jeden svůj oblíbený seriál, který jsem zkoukla minulou neděli. Jmenuje se Afterlife a více se o něm dozvíte, když kliknete na celý článek.

info 6.4

14. září 2010 v 10:00 | Joli |  info
Ahoj lidi!!

Jak se vám vede? Jaký byl začátek školy?

Já si ještě užívám posledních prázdninových dnů. Škola mi začíná oficiálně až 4. října, tak se toho volna snažím maximálně využít. Koukám se hodně na filmy (za posledních cca 14 dnů jsem viděla Loď duchů, Americkou kletbu, Scény z partnerského života, Čtvrtý druh, Wuthering Heights a Nejlepšího gangstera - ten mě ale moc nebavil), píšu povídky (nebo se teda o to snažím...), hodně čtu (jsem cvok, už tu mám zase rozečtené 2 knihy najednou a bůh ví kolik dalších nutně chci přečíst - jsem zvědavá, jak to zvládnu přelouskat, než opět zapluju do školy, kde nás naši drazí vyučující znovu zahltí dlouhými seznamy toho, co jistojistě musíme přečíst, abychom zvládly zápočty a zkoušky ). Poslední dobou nějak ulítávám na anglické literatuře, takže není divu, když mi tu na stole leží ke čtení připravený Oliver Twist a hned vedle toho knihy jako Frankenstein, Svět podle Garpa (to už mám rozečtené tak asi 2 týdny - je to náročné na počet stran, tak to budu číst delší dobu), Jana Eyrová, Waverly, Záhady Udolfa (to teď momentálně čtu a jsem z toho naprosto nadšená!), Betonová zahrada, Tři muži ve člunu či Daleko od hlučícího davu. Tak jsem zvědavá, jak to zvládnu...

Po delší době jsem se také vrátila ke svému dalšímu koníčku, kterým je malování. Ne, že bych kreslila bůhví jak úžasně, ale baví mě to. Nejčastěji maluju, když se dívám na různé filmy - dost často mě u nich napadá, co tak asi namalovat. Takže pokud se mi podaří zprovoznit scanner, možná sem časem něco přidám, pokud by byl zájem.

Jinak se děsivě těším na 15. října (ti prevíti to odložili skoro o tři týdny), kdy má premiéru třetí řada Sanctuary. Druhá řada skončila opravdu napínavě a podle toho, co jsem slyšela, nebude třetí řada o nic horší... takže bude buď stejně skvělá jako řada druhá, nebo bude ještě lepší. Co víc si přát?
Dále se pak těším na 31. října, kdy má mít premiéru první řada seriálu The Walking Dead, v němž hlavní roli hraje Andrew Lincoln (ještě o něm bude řeč). Seriál vznikl na základě stejnojmenného komiksu (česky se komiks jmenuje Živí mrtví, nebo tak nějak...) a podle popisu a traileru to vypadá fakt dobře.

V sobotu jsem byla spolu s Emili na knižním veletrhu v Lysé nad Labem a bylo to skvělé. Emili, díky za pěkně strávený den, fakt jsem si to užila . Krom dvou knížek a jedné super tašky přes rameno jsem si odvezla skvělý zážitek!! Juch!

Teď trošku něco mimo - možná jste si všimli, že jsem trochu poupravila rubriku "PROFIL" - nutně to potřebovalo předělat, doplnit, a tak podobně...


Na závěr tu mám jedno blahopřání. Dnes slaví své 37. narozeniny můj oblíbenec Andrew Lincoln (fotka níže), kterého můžete znát z filmu Láska nebeská. Teda ne, že by nehrál ještě v něčem jiném (nyní ho můžete vidět v kinech ve filmu (K)lamač srdcí), ale myslím, že Láska nebeská je asi tak nejznámější . Takže přeju všecko nejlepší!!

Andrew Lincoln

Vidím, že jsem se nějak rozepsala, takže tady to pro dnešek utnu. Mějte se dobře a zatím ahoj, Joli

p.s. všecky vás moc a moc pozdravuje Leky!!! Včera jsem s ní pokecala na icq :-)
p.p.s. začínám dnes pracovat na druhé kapitole povídky Nezvaný host, tak snad se mi to do konce týdne podaří dopsat... ale teď už opravdu konec hlášení!

Nezvaný host - kapitola 1

10. září 2010 v 9:32 | Joli |  povídky
Ahojte! Konečně se mi podařilo dodělat první část povídky tak, abych s tím byla naprosto spokojená. Trošku jsem to musela předělávat, protože tam bylo několik nesmyslů, které mi poněkud vadily, nicméně se mi to nakonec povedlo dotáhnout do konečného stavu.  Na poslední chvíli jsem se rozhodla, že povídka nebude začínat prologem, ale rovnou první kapitolou. Snad se vám to bude líbit. Teď  už ale konec s poznámkami okolo a hurá na povídku...

Název: Nezvaný host
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: StarGate SG-1
Páry: Sam/Jack
Žánr: napětí, akce, romance
Hodnocení: mládež
Délka: zatím nevím
Osa: po díle New Order (8x01, 8x02), před objevením základny Atlantis
Stav: rozepsané
Synopse: když se do domu nastěhuje nezvaný host...
Poznámka:trochu jsem si to potřebovala upravit - Hammond je stále v čele SGC, Jack velí SG-1. Veškerá povýšení a různé posuny v postech (tak jak to znáte ze seriálu) budou provedeny během povídky.

Jackovo rozhodnutí

8. září 2010 v 8:00 | Joli |  básně
Teď jsem si vlastně vzpomněla, že jsem sem zapomněla dát básničku, se kterou jsem soutěžila u Nickly na blogu v soutěži o nejlepší básničku a kterou jsem sem chtěla dát už dřív na začátku soutěže. Tak ji sem dávám dodatečně. Díky vám, co jste mi za ni dávali hlasy . Soutěž sice už skončila, ale i tak doufám, že básnička se vám líbí/bude líbit i nadále.
Klik na  celý článek

videos

6. září 2010 v 10:00 | various artists |  ostatní
Tak, když už jsem sem dnes dala svoji JAGovskou povídku, která je na delší dobu mým posledním počinem na toto téma (chápejte, je to fakt dlouho, co jsem JAG viděla, tak se o tom píše fakt špatně ), tak jsem se rozhodla, že sem dám i pár JAGovských videí, které se mi za dávných časů, kdy jsem JAG doslova hltala, fakt líbila. Tak snad zaujmou trochu i vás (nebo aspoň toho, kdo JAG zná a občas na to koukne).
Klik na celý článek

Z deníku Sarah MacKenzie kapitola 2

6. září 2010 v 7:30 | Joli |  povídky
Ahoj. Konečně jsem dopsala druhou (a zároveň taky nejspíš poslední) kapitolu JAGovské povídky "Z deníku Sarah MacKenzie". Jak se mi to povedlo, to posuďte už sami.
Zde je první kapitola, pro připomenutí. Klik na celý článek.

TOP 5 1.2

4. září 2010 v 9:00 | Joli |  hudba
Kuk! Po delší době TOP 5 :-) klik na celý článek :-)

info 6.3

1. září 2010 v 7:30 | Joli |  info
Ahojte.
Ráda bych se omluvila, že se tu ještě neobjevila ani jedna ze slibovaných povídek, ale nějak nestíhám. Po pátečním příjezdu od babičky jsem jela ještě na Zličín kupovat lístky na autobus a domů jsem dorazila až večer. V sobotu jsem pak jela s Leky do Plzně, kde jsme měly sraz s Jarkou a s Majkou. Bylo to naprosto skvělé! Díky holky :)
Domů jsem však dorazila až ve čtvrt na deset večer. V neděli jsme měli návštěvu, a tak jsem neměla moc náladu na blog, takže snad pochopíte. Navíc k nám přišli lidi, co znám už od dětství a teď jsem je kolik let neviděla, takže jsem se na ně těšila, jsou to pro mě (a bráchy) něco jako teta a strejda. Bohužel jsem ale taky od neděle nějaká nachcípaná a není mi moc dobře, takže se omlouvám, že jsem to sem ještě nedala, ale u kompu vydržím vždycky jen chvíli, dokud mě nerozbolej oči.
Ještě jednou pardon, ale doufejme, že mě neukamenujete.
Zatím vše, mějte se a smějte se, Joli

p.s. snad se máte oproti mě zdravě, a přeju povedený nástup do školy, kdo jdete již dnes
ADOPCE:

adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
MADE BY Emili