Říjen 2010

Nezvaný host 2 - Prolog

28. října 2010 v 10:28 | Joli |  povídky
Ahoj.
Prolog k povídce je na světě. Původně jsem to sem chtěla dát už o víkendu, ale nestihla jsem to dodělat. Až dnes. Tak snad se vám to bude líbit.

Název: Nezvaný host 2
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: StarGate Atlantis
Páry: Elizabeth/John
Žánr: napětí, akce, romance
Hodnocení: mládež
Délka: zatím nevím
Osa: 1. řada SGA
Stav: rozepsané
Synopse: nezvaného hosta nemusíme mít jen v domě...


Dopis doktoru Jacksonovi

24. října 2010 v 13:14 | Joli |  další tvorba
Zdravíčko.

U Jasmíny na blogu začalo třetí kolo spisovatelské soutěže. Tentokrát jsme dostali za úkol napsat dopis nějaké naší oblíbené postavě z filmu, seriálu, knihy... Další podmínkou bylo domluvit si s daným člověkem schůzku. Já si vybrala Daniela Jacksona z SG.
Jak se mi (ne)povedlo úkol splnit zjistíte, když kliknete na celý článek.

info 6.7

22. října 2010 v 9:42 | Joli |  info
Ahoj.

Jak se máte? Já mám dneska padla - odpadl mi seminář, tak nemusím do školy, nicméně volno jako takové nemám, pracuju zrovna na referátu o Lindově Záři nad pohanstvem, který mám mít příští týden. Respektive to teprv čtu, tu knížku .
Každopádně, zítra se pokusím vrhnout na povídku Nezvaný host 2, snad se k tomu dostanu. Čeká mě totiž perný víkend s literaturou z 19. století - v úterý jsme byli letmo seznámeni s tím, co z beletrie bychom měli mít přečtené ke zkoušce z české literatury 19. století. Zkouška je sice až v květnu/červnu následujícího kalendářního roku, nicméně jsem v úterý naprosto zpanikařila a dostala záchvat hysterie, že to nemůžu za boha stihnout přečíst, a tak jsem dotáhla z knihovny haldu knih, takže musím číst, dokud to mám doma . Neruda, Mácha, Hálek, Vrchlický, Zeyer, Erben, Arbes, Havlíček Borovský, Němcová, Světlá... huh! Naštěstí mě tohle období baví, tak snad s tím nebudu mít větší problémy a půjde to rychle.


Jinak se těším na další díl Sanctuary, který bude zítra, a na další díl Glee, který bude příští středu (tento týden to nebylo, takže začínám dostávat poněkud absťák ). Ještě že ty seriály dávají, člověk se má aspoň jak odreagovat.

To je zatím vše. Mějte se zatím pěkně, přeji pěkný víkend :-) povídku se pokusím dodat co nejdříve, mám vymyšlený prolog, a vlastně všecko, co v které kapitole jak bude. Tak doufám, že bude dostatek času to napsat.

Mějte se a smějte se, Joli

p.s. Tak mě napadá - co děláte vlastně vy, abyste se odreagovali od každodenních povinností (škola, práce, ...)? Zajímá mě to, pochlubte se :-)

adopce postav

17. října 2010 v 20:00 | Joli |  ostatní
Ahoj!
Včera vyrobila Emili adoptivní obrázky všech hlavních postav z SG-1 a SGA.  A všechny jsou perfektní. Které postavy jsem se včera ve večerních hodinách rozhodla "adoptovat", se dozvíte v celém článku .

Glee - oblíbené písničky

15. října 2010 v 16:45 | Joli |  hudba
Ahoj!
Asi jste si v minulém článku všimli, že jsem na závěr dala jednu písničku ze seriálu Glee. Pro ty, co nevědí - Glee je americký seriál o středoškolském souboru New Directions, jehož členy jsou studenti jedné střední školy v Ohiu. Tento soubor zpívá v seriálu hity známých zpěváků, zpěvaček a skupin. A já si řekla, že sem dám ty předělávky, které se mi v seriálu líbí nejvíc.
Klik na celý článek

info 6.6 - povídky

10. října 2010 v 10:47 | Joli |  info
Zdravíčko.

První týden školy za mnou a je to... náročný! Huh! Nicméně, dnes si na školu stěžovat nechci, to případně až jindy, až těch důvodů k postěžování si bude víc . Jak říká název článku, chtěla bych vám říct, jak to bude vypadat s povídkama. Následovně.

Na popud Emili jsem se rozhodla napsat pokračování povídky Nezvaný host, tentokrát ze světa StarGate Atlantis (no, ono to k tomu vlastně směřovalo, 5. kapitola je víceméně o tom, jak se expedice vypravuje do galaxie Pegasus...) - nečekaně to bude na téma John-Elizabeth. Moje první samostatná povídka o tomto páru, tak uvidíme. Asi to pojmu jako experiment, jestli jsem schopná psát i o jiných párech než jsou Sam-Jack (případně Helen/Nikola ze SFA). Zároveň mi Emili poslala odkaz na jednu J-E povídku v angličtině, tak se ji pokusím přeložit. Dále pak jsou v plánu ještě dvě Sam-Jack povídky (jedna z nich je 18+) a překlad jednoho MacGyvera. Mám ještě pár nápadů (Sam-Jack povídky především!!), ale je zatím ve hvězdách, jak to s nimi dopadne.

Víc toho zatím ohledně povídek nestíhám a ani si nechci nic víc plánovat. To bych pak rovnou mohla přestat chodit do školy a psát jenom povídky . Netuším, jak rychle mi to psaní půjde, přece jen zatím školu považuju za přednější, ale pokusím se o víkendech psát, co budu moct.

To je dnes vše. Tak se zatím mějte, Joli.

P.S. Na závěr bych sem ráda dala jednu písničku. Jmenuje se Defying Gravity. Netuším, kdo to zpívá v originále, nicméně tato verze, kterou sem dám, je v podání Chrise Colfera, představitele Kurta Hummela v seriálu Glee. Kurt je moje nejoblíbenější postava ze seriálu a ta písnička je v jeho podání fakt dokonalá. A má úžasný text. Hrozně moc mi to zvedá náladu. Přeji příjemný poslech.
P.P.S - ano!! Toto opravdu zpívá kluk!!! Když jsem to pouštěla mamce a bráchovi, tak mi to nechtěli věřit...

Nezvaný host - kapitola 5 (závěr)

7. října 2010 v 8:00 | Joli |  povídky
!!PŘEDNASTAVENÉ!!

Zdravíčko. Zde je závěr povídky Nezvaný host. Děkuji, že jste to vydrželi číst až do samého konce, vážím si toho, i vašich komentářů. Snad se vám bude líbit i poslední kapitola.
Klik na celý článek

info 6.5

4. října 2010 v 9:07 | Joli |  info
Ahojky.

Tak a je to tady. Dnešním dnem to nakonec začíná i mě - škola. V tuto chvíli sice ještě stále sedím doma u počítače a čekám, až se otevře informační systém, abych se zapsala do kurzů angličtiny, nicméně za pár desítek minut mi začíná první hodina v tomto akademickém roce.

Co to znamená? Jak asi tušíte (a tušíte správně), budu muset trošku omezit svoji blogařskou činnost. Na psaní veškerých článků a povídek budu mít čas jen v pátek odpoledne a o víkendech. Jindy to bohužel stíhat nebudu. Rozvrh mám sice teď takovej poloprázdnej a mám v podstatě jen literární předměty a jen dva jazykové (čímž proklínám příšerný interní zápis do jazykových seminářů!!), nicméně od pondělí do čtvrtka ten blog prostě nebudu stíhat. V pátek naštěstí mám jen jeden předmět do 12.30, takže si na ten blog čas nějak najdu. Otázkou je, kolik ho bude. Bohužel už nebudu moci sedět u PC od rána do večera, jako přes prázdniny, a psát povídky tak, by se tu objevila každý týden jedna kapitola, protože toho budeme mít teď asi hodně a já se budu muset dokopat k tomu, abych se učila průběžně a neměla pak u zkoušek problémy, ale blogu se chci věnovat i nadále. Tak snad se mi to bude dařit.

To bude pro dnešek asi všechno, jen jsem chtěla upozornit na to, že těch článků zde bude asi o trošku méně, tak abyste s tím počítali a nemysleli si, že jsem na blog zanevřela.

Mějte se a smějte se, Joli

Roční období

3. října 2010 v 17:50 | Joli |  básně
Ahoj. U Jasmíny na blogu začalo druhé kolo spisovatelské soutěže. Nyní jsme dostali za úkol napsat básničku na téma roční období - buď napsat o jednom z nich, nebo třeba klidně o všech. Já si nemohla vybrat jedno konkrétně, a tak jsme napsala básničku o všech ročních obdobích. Více v celém článku.
ADOPCE:

adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
MADE BY Emili