Listopad 2010

info 7.0

26. listopadu 2010 v 14:32 | Joli |  info
Ahojky.
Omlouvám se, že tu za poslední dny nic nepřibylo, ale tento týden jsem prostě nestíhala sem nic dát. Příští týden v pondělí mám mít referát na jednu knihu od Bohumila Hrabala, tak jsem na tom makala - náš vyučující, na jehož předmět to se spolužačkou máme, je poněkud náročnější, takže jsme to nechtěly podcenit. Pak ještě musím zpracovat referáty o dvou spisovatelích - humoristech, takže jsem četla jejich různé knihy, a tak nějak bych to potřebovala nejpozději do půlky prosince mít hotové. Takže jsem taky musela v tomhle ohledu trochu zabrat (teprve jsem to začala sepisovat do PC). A jako vrchol všeho - ke zkoušce ze stylistiky máme mít přečteno celkem sedm studií. Já a ještě pár lidí z ročníku, co se s nima nejvíc bavím, jsme se dohodli, že každej si vezme jednu tu studii, přečte ji, udělá si k ní poznámky a ty pak poskytne ostatním. Kdyby každej měl číst všechny studie, tak se asi všichni zblázníme, a proto jsme si vymysleli takovýto systém. Asi se ptáte, v čem je háček. Je to v tom, že jedna ta studie je v angličtině (kniha, v níž se tato studie nachází, zatím nebyla přeložena do češtiny), takže jsme se já a ještě jedna holčina nabídly, že si tu anglickou studii vezmeme, přeložíme ji, porovnáme si mezi sebou zápisky, a pak je poskytneme těm dalším. Takže tady teďka tu studii překládám. Huh! To jsem si zas něco vybrala . Ale co, beru to jako výzvu. A navíc, doufám, že ten text budu moci pak použít ke zkoušce z angličtiny (krom úkolů z gramatiky a konverzace tam budeme mít za úkol i mluvit o nějakém odborném textu, který napsal nějaký rodilý mluvčí, tak snad mi tohleto uznají). No je to prostě záhul, takže je ještě jednou omlouvám, že jsem sem teďka nic nedala.
Každopádně - v neděli nás čeká první adventní neděle. Jak se těšíte na Vánoce? Těšíte se vůbec? Už sháníte dárky? Budete je vůbec shánět? Já se teda přiznám, že se mi do toho moc nechce. Každým rokem mi to přijde těžší a těžší něco vymýšlet... ale těším se,  až začnu s pečením cukroví... budu zkoušet nový věci, tak pokud se mi to povede a bude to aspoň trochu vypadat k světu, dám sem třeba fotky a budu vám dělat chutě .
No nic, pro dnešek je to všechno. Mějte se a smějte se, Joli

p.s. mám nápad na jednu krátkou povídku ohledně Sam a Jacka, ale je to poněkud vánočního charakteru, tak nevím, jestli to napsat a dát to sem už teď, a nebo počkat až na Vánoce, to je teda dilema... tak pokud se k tomu chcete vyjádřit, napište to když tak do komentáře, nějak se mi nechce vytvářet anketu .

Na závěr jedno video z Glee, na které se poslední dobou dívám pořád a pořád dokola, hrozně moc mi to zvedá náladu:


Nezvaný host 2 - kapitola 2

20. listopadu 2010 v 8:48 | Joli |  povídky
Zdravím.
V celém článku najdete pokračování povídky Nezvaný host 2. Snad se vám to bude líbit.

Úsvit mrtvých - recenze

18. listopadu 2010 v 10:15 | Joli |  filmy a seriály
Zdravíčko.
Ráda bych vám dneska představila a doporučila jeden film, na který jsem koukala během posledního víkendu. Víc v celém článku.

úterní chvilka poezie aneb výročí

16. listopadu 2010 v 7:55 | Joli |  literatura
Zdravím.

Možná se ptáte, co tím nadpisem asi chci říct a proč vlastně tenhle článek vůbec vznikl. Jednoduše. Dnes je to přesně 200 let od narození známého českého básníka Karla Hynka Máchy, a tak mě napadlo napsat nějaký článek, který by se Máchy alespoň částečně týkal. No a vzhledem k tomu, že byl Mácha básník, tak bych tu ráda napsala něco o svém vztahu k poezii. Snad se mi to podaří nějak sesumírovat, aby to bylo srozumitelné.

Nech se překvapit

13. listopadu 2010 v 11:21 | Joli |  povídky
Zdravíčko.
Přináším dnes jednu jednorázovou povídku, která mě napadla ve středu. Napsala jsem ji včera a dávám ji sem dnes. Snad se vám bude líbit. Je na téma Elizabeth-John. (Tím se omlouvám všem Sam-Jack fandům, že jsem dlouho o tomto páru nic nenapsala, ale napravím to, slibuju.)
p. s. ráda bych to věnovala Emili, protože trpělivě snáší moje někdy až nekonečné výlevy týkající se Kurta z Glee. A ještě mi navíc vyrobila úžasnou tapetu s Kurtem, kterou teď mám na ploše notebooku. A to i přesto, že Emili Kurta fakt moc nemusí  (což pořád nechápu, ale dobře no ).
Dost řečí - klik na celý článek :-)

Název: Nech se překvapit
autor: Joli
překladatel: -
žánr: romance
páry: Elizabeth/John
hodnocení: děti
délka: krátké
osa: nezařazeno
stav: kompletní
synopse: John něco chystá... ale co? Nechte se překvapit :-)

Nezvaný host 2 - kapitola 1

12. listopadu 2010 v 15:23 | Joli |  povídky
Zdravím.
Konečně jsem napsala první kapitolu povídky Nezvaný host 2. Snad se vám to bude líbit. Více v celém článku.

Opuštěný dům

7. listopadu 2010 v 13:10 | Joli |  povídky
Zdravím.
U Jasmíny na blogu začalo poslední kolo spisovatelské soutěže, ve kterém sme dostali za úkol napsat povídku o rozsahu 1-2 strany A4 a týkající se následujícího obrázku:

dům
Jasmín, snad nevadí, že jsem ten obrázek dala k sobě na blog. Kdyby to vadilo, napiš mi to prosím do komentáře, dám ten obrázek pryč.
Jak jsem tento úkol pojala se dozvíte, když kliknete na celý článek.

info 6.9 - prosba

6. listopadu 2010 v 20:19 | Joli |  info
Ahoj, rychlé info - takové prosebné.
Jsem v 7. kole Soutěže O Nejlepší Mix u Emili na blogu, tak bych vás ráda poprosila o hlasy. Děkuju.
Zatím ahojte, užijte si zbytek víkendu :-)
Joli

Memory

5. listopadu 2010 v 13:27 | Joli |  překlady
Ahoj. Tady je slíbená povídka. Snad se vám to bude líbit.

Název: Memory
Český název: Vzpomínka
Autor: babyred1995
Překladatel: Joli
Seriál: StarGate SG-1
Žánr: romance
Páry: Sam/Jack
Hodnocení: dospělí
Délka: krátké
Osa: 4. řada
Stav: kompletní
Synopse: "Kéž bych mu to řekla dřív... ale já mu to neřekla." Samantha Carter
Odkaz: http://www.fanfiction.net/s/5305092/1/Memory

info 6.8

5. listopadu 2010 v 13:09 | Joli |  info
Ahojky.

Jak se máte? Já poněkud vyčerpaně. Tenhle týden byl poněkud náročný. Víc v celém článku, je to trochu na delší povyprávění... pokud vás to tedy zajímá.

TOP 5 - 1.4

1. listopadu 2010 v 9:35 | Joli |  hudba
!!PŘEDNASTAVENÉ!!

Pokračování TOP 5. Více v celém článku.
ADOPCE:

adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
MADE BY Emili