Únor 2011

info 7.7

27. února 2011 v 8:32 | Joli |  info
Ahojte. Vím, že už ty omluvy začínají být pomalu trapné, ale...
... v pondělí mi opět začala škola. Sice nemám teď rozvrh tak nadupanej jako v zimním semestru, nicméně mám hodně četby. Vzhledem k počtu seminářů, co teď mám, to znamená přečíst 2 knihy plus cca 2-3 studie týdně. A co se týče zkoušek na konci semestru, k jedné ZK musím mít načteno minimálně 100 knih beletrie (mám teprve 42) + 10 odborných knih (světe div se, ještě nemám žádnou ), u ostatních tuším je jen jedna publikace nebo ještě lépe - žádná. Takže to ve výsledku znamená, že opětovně vlastně nedělám skoro nic jiného než čtu. Už jen proto, že bych nerada byla zp*dnuta na semináři za to, že nemám načteno, nebo byla v létě vyhozena od zkoušky jen proto, že můj seznam četby je příliš krátký. Taky musím konečně vymyslet téma na bakalářku, které musím do konce dubna nahlásit, a jediné, k čemu jsem se dostala, je to, že si určitě vyberu literární téma a ne jazykové. Ale tím tak končím. Nemám moc inspiraci. Jsem zvědavá, o čem nakonec budu vlastně psát...
Tak jen doufám, že mne omluvíte, pokud tu články nebudou přibývat s takovou pravidelností jako to bylo teď v únoru. Jinak, když už píšu takovýto okecávací článek, mohla bych se tu rozepsat víc.
Určitě jste si všimli, že blog.cz má nové nastavení ohledně přidávání článků, resp. tu stránku, kde se články píší atd. - jak se vám to (ne)líbí? Máte-li teda na to nějaký názor. Mě to teda nejdříve trochu vyděsilo, teď si už pomalu zvykám. Stejně si myslím, že člověk si pomalu zvykne na všechno, popř. na většinu, takže u některých věcí (jako je třeba toto) nemá ani cenu se přílišně rozčilovat.
Poslední dobou nějak netrávím tolik času u počítače jako dřív. Ani nevím proč. Asi proto, že pro mě život neznamená jen sezení u kompla. Když jsem ho neměla, taky jsem to přece vydržela - vlastně mi to ani nepřišlo jako handicap nemít PC. A když už u něj sedím, píšu hlavně povídky (V posledních dnech jsem se zaměřila hlavně na Glee, nějak mi to jde líp mám dojem, ale pracuju i na SG věcech. Tak nějak doufám, že se mi během příštího týdne konečně podaří dopsat 1. kapitolu povídky "V ohrožení". Uvidíme. Jestli to taky není tím, že na Glee koukám teď pravidelně a SG jsem neviděla, ani nepamatuju. ) Taky občas kouknu na Akta X - postupně na to teď koukám od začátku. A začala jsem i se seriálem Queer as folk. Znáte někdo?
No, to je asi pro dnešek všecko. Zatím se majte, jdu číst něco do školy. Joli.

Bazén

23. února 2011 v 17:12 | Joli |  povídky
Zdravím.
Nejdříve bych se ráda omluvila, že tu nepřibylo pokračování povídky 'V ohrožení', jak jsem slibovala. Mám rozepsanou 1. kapitolu, ale trochu jsem se zasekla a nevím, jak se odseknout a pokračovat. Tak snad mě to brzo nějak napadne.
Dneska jsem konečně dodělala povídku 'Bazén', kterou tu slibuju už taky nějaký ten pátek, takže třikrát hurá - mám to hotové. Předem ale upozorňuju, že vzhledem k obsahu je to povídka 18+, čili asi ne úplně pro všechny. Každopádně těm, kteří jsou ochotni riskovat infarkt, popř. mrtvici, přeju příjemné počtení.
Název: Bazén
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: StarGate SG-1
Žánr: pohádka pro dospělé :-D
Páry: Sam/Jack
Hodnocení: dospělí!!
Délka: krátké
Osa: nezařazeno
Stav: dokončené
Synopse: Ještě štěstí, že si Sam zvolila coby odpočinek plavání.
Poznámka: sorry za případné hrubky a jiné podobné nedostatky, ale nějak nemám sílu to po sobě kontrolovat :-D

Ospalá díra - recenze

20. února 2011 v 9:33 | Joli |  filmy a seriály
Zdravím. Dneska bych vám ráda představila film Ospalá díra. Více v celém článku.

Výročí!

18. února 2011 v 7:32 | Joli |  ostatní
Dnes jsou to přesně 4 roky, co se na tomto blogu objevil historicky první článek! Huh, nějak nemůžu uvěřit tomu, že na této adrese straším už tak dlouhou dobu. Nicméně bych vám chtěla poděkovat, že sem chodíte, čtete moje povídky a všechny mé možné i nemožné výlevy a necháte u toho občas i komentář. Díky!!
Doufám tedy, že tu ještě nějaký ten pátek pobudu, že mě povídková múza nadobro neopustí, že budu mít co říct a že vás to nebude nudit, hehe!
Ještě jednou díky! Mějte se zatím fajně, brzo se zase ozvu, Joli.

Valentýn? Valentýn!

14. února 2011 v 11:51 | Joli |  ostatní
Zdravíčko!

Nevím jak vám, ale tenhle 'svátek' mi v posledních letech začíná dost vařit krev. Už v lednu se všude možně začínají objevovat pohledy, plyšáci, hrnečky, ... (doplňte si, co vám tam chybí) plné kýčovitých srdíček, Amorků atd atd. Proč jako??? Chápu, že pro hodně lidí tenhle svátek asi hodně znamená, ale proč s tím otravovat už od ledna, když se to slaví až dneska? Huh! To je asi to, co mi na tom svátku vadí. Myslím, že kdyby s tím lidi nešíleli už tak dlouho dopředu, asi by mi tenhle svátek nějak extrémně nevadil, ale dívat se nejmíň čtrnáct dní dopředu na rádoby slaďoučká roztomiloučká přáníčka a podobný věci? Ne díky. To není nic pro mě.

Když se ale řekne Valentýn, kromě všech těch možných kýčů okolo mě napadne i jiná věc, kterou však můžu celý rok - ne jen jeden den v roce - všechy možné i nemožné ploužáky, love songy a bůh ví, jak tomu kdo ještě říká. Poslouchám je celoročně - dobře se u toho píšou shipperský povídky a dobře se u toho taky usíná. 

Pár jsem jich dala do celého článku, kdyby vás to zajímalo, co stojí za vznikem mých shipovacích povídek...

A co si myslíte o Valentýnu vy?

V ohrožení - prolog

13. února 2011 v 10:08 | Joli |  povídky
Zdravím! Po kliknutí na celý článek se vám zobrazí prolog k nové povídce. Snad se vám bude líbit.

Název: V ohrožení
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: StarGate SG-1
Žánr: akce, napětí, drama
Páry: ještě si nejsem jistá, že nějaké budou, to se uvidí během povídky, jak se to vyvine :-D
Hodnocení: mládež
Délka: středně dlouhé (předběžný odhad)
Osa: po 8. řadě
Stav: rozepsané
Synopse: Program Hvězdné brány je v nebezpečí. Hrozí odhalení na veřejnosti a mnohem víc. Ohrožena je i veřejnost samotná. Plány NID a Společnosti (Trust) jsou odvar oproti tomu, co chystá nová organizace.
Poznámka: Částečně inspirováno filmem 'Vražda v Orient-Expresu'.
Úpravy: Jack je součástí SG-1, zato Mitchell a Vala ne. Hammond stále velí SGC a Sam nebyla povýšena.

info 7.6

11. února 2011 v 18:17 | Joli |  info
Ahoj,
po menší odmlce jsem konečně zpět! Zkoušky jsou konečně za mnou (ač čekám na výsledek té poslední), takže konečně padla na nějaký čas!
Zítra budu pokračovat v rozepsané povídce V ohrožení (menší info zde) a když to půjde dobře, objeví se tu prolog už v neděli dopoledne. Tak snad to bude stát za to. Příští týden budu mít trochu volno, tak bych na té povídce mohla trochu víc zapracovat, aby mezi jednotlivými kapitolami nebyly veliké prodlevy, tak uvidíme, jak to půjde. Jinak hodlám kouknout na pár filmů, tak když budu mít náladu, možná napíšu nějaké recenze a dám to sem. Pokud teda ty filmy nebudou vysloveně nesmysly.
To je asi pro tuto chvíli vše. Zatím se mějte a u dalšího článku ahoj! Joli.

info 7.5

7. února 2011 v 20:12 | Joli |  info
Zdravím!
Minulý týden se zde kompletně objevila moje GLEE povídka. Ty, které nezaujala, mohu ubezpečit, že se tu další moje GLEE povídka nějakou dobu neukáže - ne, že bych žádnou už nechtěla napsat (GLEE fanfic psát jistě budu, nápady jsou - minimálně tři teda - zatím ), ale spíš není čas. Co se týče SG povídek, tak na ty teď taky bohužel nemám čas a popravdě ani náladu. Tenhle pátek dělám poslední zkoušku v semestru (když nepočítám sepsání jedné 3 stránkové práce na jeden seminář) - dělám to už na druhý pokus a mám z toho docela vítr. Takže se teď učím jak ďas (už od minulého týdne), abych to nějak v pátek zmákla. Z toho ale vyplývá, že nejsem moc na netu - na icq nejsem poslední dobou skoro vůbec (čímž se všem, se kterými se na icq bavím, omlouvám a snad na mě nezanevřete a snad moji nepřítomnost nechápete tak, že se s váma nechci bavit, tak to prostě není! - na icq nejsem, protože se učím dnem i nocí (večerem?) ), na Facebooku a Twitteru taky nejsem pečená vařená jako obvykle, no a na blog taky téměř nevlezu (abyste pochopili, tu GLEE povídku jsem měla částečně přednastavenou  prostě jsem ji tu chtěla už mít, tak tu je ).
Mno takže co z toho plyne - do pátku tu asi nic nepřibude (asi určitě), tak mě prosím nekamenujte, ale tý zkoušky bych se už opravdu konečně ráda zbavila, takže dávám v tuto chvíli přednost učení.
V pátek/sobotu napíšu ještě tu seminární práci, a pak snad už konečně dám sbohem zimnímu semestru a začnu se zase konečně víc věnovat blogu, SG povídkám, lidem okolo atd... tak to když tak nějak vydržte.
Držte mi palce, ať to v pátek zvládnu. A vám ať se taky daří!
Zatím se mějte fajně, Joli.

Nothing's gonna stop us - epilog

5. února 2011 v 18:30 | Joli |  povídky
Epilog k povídce Nothing's gonna stop us. Snad se vám, co jste povídku četli, tento příběh líbil. A těm, co čekali povídku ze světa StarGate a na Glee příliš nejsou, děkuju, že toto přetrpěli.
Klik na celý článek. :-)

Nothing's gonna stop us - kapitola 12

5. února 2011 v 18:26 | Joli |  povídky
Poslední kapitola povídky Nothing's gonna stop us. Klik na celý článek. :-)

Nothing's gonna stop us - kapitola 11

5. února 2011 v 8:54 | Joli |  povídky
Jedenáctá kapitola povídky Nothing's gonna stop us. Klik na celý článek. :-)

Nothing's gonna stop us - kapitola X. (10)

4. února 2011 v 18:53 | Joli |  povídky
Desátá kapitola povídky Nothing's gonna stop us. Užijte si ji. Klik na celý článek. :-)

Nothing's gonna stop us - kapitola 9

4. února 2011 v 8:54 | Joli |  povídky
Devátá kapitola povídky Nothing's gonna stop us. ENJOY! Klik na celý článek. :-)

Nothing's gonna stop us - kapitola 8

3. února 2011 v 17:42 | Joli |  povídky
Osmá kapitola povídky Nothing's gonna stop us. Klik na celý článek. :-)

Nothing's gonna stop us - kapitola 7

3. února 2011 v 8:44 | Joli |  povídky
Další kapitola povídky Nothing's gonna stop us. Klik na celý článek :-)
ADOPCE:

adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
MADE BY Emili