Červen 2011

Moulin Rouge - recenze

29. června 2011 v 11:42 | Joli |  filmy a seriály
Dneska bych vám ráda představila film Moulin Rouge - těm, co neznají, ale i těm, kdo viděli - názory máme každý své. Více v celém článku.

TOP 5 2.1

28. června 2011 v 14:12 | Joli |  hudba
Moje posedlost hudbou mě neopustila ani během zkouškového a asi mě neopustí nikdy. Takže začnu tradičně asi tímto.

info 8.3

28. června 2011 v 10:07 | Joli |  info
Zdravím.

Začneme trochu s informacemi. Dnes sem přidám 1-2 články, co mám připravené. V budoucnu: nevím, s jakou pravidelností se mi sem podaří něco dávat, ale budu se snažit. S tím souvisí, to co napíšu teď.

Takže. Většině lidí začínají prázdniny, včetně mě. Nevím, jak u vás, ale poslední rok jsem měla dost nabitý, takže se na to volno fakt těším. Budu odpočívat, odpočívat a zase jen odpočívat. A ne - nebudu svůj veškerý volný čas trávit u PC. Prázdniny hodlám strávit tak, že na začátku července nejspíš budu u babičky, pak bych ráda někdy jela za pár lidma (vy, kterých se to týká, víte, že mluvím o vás) a pak se tak nějak budu zdržovat doma. Nehodlám se však úplně flákat - mám v plánu přečíst spoustu knížek a zkouknout několik seriálů a asi tak tunu filmů (to sice budu u PC, ale zase... myslím, že opět mám příliš velké oči a naivně si říkám, že to všechno stihnu... no, nestihnu, ale... znáte to... říkám si to teď, že to určitě všechno zkouknu, ale nakonec stejně u toho PC dlouho nevydžím... ale plán je to hezkej, ne?). Nicméně - vzhledem k tomu, že ráda píšu, tak když si budu myslet, že ty filmy, seriály a knihy, které jsem viděla a četla, stojí za doporučení, moc ráda o nich napíšu a dám to sem.

Co se týče povídek. Jestli si ještě pamatujete, začala jsem psát SG povídku V ohrožení, kterou jsem ale zatím(!!) nezvládla dopsat. Každopádně už mám zase trošinku představu, jak pokračovat, takže si to v nejbližší době přečtu, abych věděla, jak přesně navázat. Jinak stále píšu Glee. To sem postupně taky přidám, napsala jsem pár povídek, které jsem sem ještě nedala.

Začalo mě bavit focení, tak když se mi povede nějaká fotka, tak ji sem taky ráda dám. Občas taky kreslím a hraju si v PC s obrázkama, ale to mi už tak nejde, takže s tím vás otravovat nebudu.

Občas se kolem mě dějou celkem zajímavé věci, ke kterým se mám nutkání vyjadřovat, nebo aspoň sdělit ostatním, že se něco takového stalo. Např. J. K. Rowlingová spustí od 31. července takzvaný Pottermore. Podle slov na těchto stránkách to je "a free website that build an exciting online experience around the reading of the Harry Potter books" - neboli to je stránka, která vytváří vzrušující online zážitek spojený se čtením knih o Harrym Potterovi. Lidi tam posílají už teď své emaliové adresy, aby jim přišlo pak oznámení, že se mohou zaregistrovat. Jestli vás to zajímá, tak se jukněte sem: http://www.pottermore.com/ . Je tam i video s JKR, která to vysvětluje trochu blíže. (Anglicky samozřejmě...)

Když budu mít tendence něco komentovat nebo jen tak informovat, jako třeba teď, bude to tu, ať se vám to líbí nebo ne. Moje ukecanost holt nezná mezí.

To je asi pro tuhle chvíli vše. Mějte se zatím hezky, Joli! :)

P.S Vzhled stránky budu ještě asi trochu dolaďovat, takže kdybyste měl někdo nějaké připomínky k němu, tak je klidně napište do komentáře.

info 8.2 - konec rekonstrukce

27. června 2011 v 18:00 | Joli |  info
Zdravíčko!
Asi (určitě) jste si všimli pár změn, které tu na blogu proběhly - především kolem vzhledu. Většinou je to už všechno hotové, zbytek doladím za pochodu. Jinak dnes sem už nic nepřidám, jsem unavená. Ráno jsem vstávala ve 4, abych se ještě učila na dnešní zkoušku. Jsem ráda, že jsem. :-D Takže nové články až od zítra. Zatím vše a přeji hezký zbytek dne.
Snad se vám změny na blogu budou líbit. :) Joli

FANFICTION

27. června 2011 v 17:36 | Joli
přehled všech mnou napsaných povídek:

PŘEKLADY

27. června 2011 v 17:36 | Joli
Mnou přeložené povídky:

BÁSNĚ

27. června 2011 v 17:36 | Joli
Mnou napsané básně:

DALŠÍ TVORBA

27. června 2011 v 17:36 | Joli
Ostatní moje tvorba:

FILMY-SERIÁLY

27. června 2011 v 17:35 | Joli
Mnou napsané recenze:


LITERATURA

27. června 2011 v 17:35 | Joli
Mnou napsané recenze:

HUDBA

27. června 2011 v 17:35 | Joli
Články týkající se hudby:

INFO

27. června 2011 v 17:35 | Joli
Informační články:

OSTATNÍ

27. června 2011 v 17:34 | Joli
Ostatní mnou napsané články:

info 8.1 - oznámení - rekonstrukce

27. června 2011 v 11:16 | Joli |  info
Zdravíčko!
Takže, hip hip hurá! Je 27. června a já mám ve škole víceméně skoro všecko za sebou - minimálně to, co se mi podařilo se svými sklony k prokrastinaci stihnout před prázdninama, což znamená jediné - VOLNO! A já tedy slavnostně oznamuju, že můžu konečně opět vzkřísit tento blog. Takže těm, co vydrželi čekat až do dneška, děkuju. Doufám, že se mi podaří opět navázat na to, co jsem cca před měsícem musela přerušit.

Takže pro začátek - dnes se pokusím o malou rekonstrukci blogu a od zítra začnu opět aktivně blogařit. Jestli se tomu teda dá říkat aktivně a blogaření. Haha!

Tak se zatím mějte pěkně. Doufám, že se vám tu bude líbit i po té úpravě. Nebude sice nějak extra markantní, ale bude.

Hezký den!
Joliinfo 8.0

1. června 2011 v 8:00 | Joli |  info
Ahojte! Nový měsíc je zde a s ním i nové info:
Nestíhám absolutně nic, takže dost silně uvažuju o jedné věci - o pozastavení tohoto blogu a to do 27. června, kdy mám poslední zkoušku před prázdninama. Nechci ho zrušit, to ne - na to mám tenhle blog až moc ráda. Jen na něj poslední dobou opravdu nemám čas, takže spíš než sem dávat nesmyslné články, tak si říkám, že je lepší sem nedávat nic a počkat, až si ten čas prostě najdu. Do té doby také budu hodně přemýšlet, co s tímhle blogem dělat dál, protože jste si jistě všimli, že se jeho obsah docela razantně posouvá od StarGate jiným směrem.
Abyste chápali - mám hodně koníčků, nejen Hvězdnou bránu, a tak je to na tom dost znát. Netvrdím, že jsem na StarGate zanevřela. To v žádném případě. Je to stále můj nej seriál, na kterém jsem vyrostla a strávila jsem s ním cca půlku svého života (11 let je opravdu dlouhá doba), což se na mě určitě podepsalo. Je to seriál, ke kterému se určitě budu ráda vracet, nicméně existuje i mnoho jiných seriálů, kterými (a se kterými) člověk může žít. Můj případ? Ano. Takže mě napadla jedna věc. Ráda bych znala i váš názor.
Nápad je takový - jde o lehké překopání blogu a jeho zaměření, které nebude zasahovat jen do světa StarGate, ale tak nějak všeobecně do všeho, co dělám ráda. Čili - sledování všech možných i nemožných seriálů a filmů, psaní povídek (seriálových především - momentálně Glee a StarGate - pokud budou nápady; o jiných seriálech zatím neuvažuju), psaní recenzí na to, co jsem viděla a co mi přijde doporučeníhodné, překládání fanfiction a písniček, hudba obecně, knížky, co jsem četla a které bych klidně doporučila i ostatním, a tak podobně. A čas od času výkřik do oblasti, kterou zas tak nepreferuju, ale občas se k ní dostanu (focení, malování, ...). Prostě to, o co se zajímám.
Není v mých silách se zaměřovat jen na jednu věc, když těch zájmů mám víc a pokaždé mám náladu na něco jiného. Tak by mě zajímalo, co si o tom myslíte vy. Stojí tenhle blog za to, abych v něm pokračovala? Abych ho lehce předělala a dávala na něj od každého něco? :-)
Prosím, chcete-li se vyjádřit (a já budu jedině ráda), napište mi svůj názor do komentářů. Děkuju vám moc.
Zatím se mějte pěkně, Joli. :-)
ADOPCE:

adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
MADE BY Emili