info 10.7 - vykecávky

1. listopadu 2013 v 17:16 | Joli |  info
Zdravíčko! :-) Dneska mám nějakou povídavou, takže jsem se rozhodla se trochu vykecat tady na blogu.Když vidím ty hromady knížek, které jsem si v posledních dnech kolem sebe nashromáždila, mám pocit, že mi asi konečně hráblo. Protože kdo kdy viděl, aby někdo měl rozečtených najednou sedm knížek a hned za nimi se mu kupily další čekající na své rozečtení? Nicméně jestli je na tom něco pozitivního, tak je to fakt, že se konečně dostávám k těm knihám, které nemám povinně do školy a které jsem si chtěla přečíst už hrozně dávno. Takže si plním jeden ze svých snů - přečíst si to, co skutečně chci, co mne opravdu zajímá a ne to, co mi diktují učitelé. Jasně, možná namítnete: "Proč teda studuješ na vysoké literaturu, když ti vadí knihy, co musíš přečíst?" Nevadí mi to. Spousta knih, co po nás chtěli ve škole, byla zajímavá a u mnoha z nich mohu říct: "Ano, to mne bavilo." Nicméně mi začínal chybět ten pocit svobody, kdy je volba čistě jen na mně a můžu si zvolit ke čtení i něco, co třebas není považováno za tolik hodnoté a v rámci literární historie za tolik důležité, aby se to propašovalo do škol a učebnic. Když se k tomu dostanu, možná i k některým knihám napíšu recenzi a dám je sem. Ale zatím bych to nerada slibovala na 100 %, brzo se budu muset začít učit na státnice, tak nevím, jak na tom budu s časem.

A propos, státnice. Makám na bakalářce, která mi zabránila ve státnicování v záříjovém termínu, a nemůžu říct, že by mne to bavilo. Ani nevíte, jak budu ráda, až bude hotová, vytištěná a hlavně obhájená. I kdybych měla dostat "jen" trojku, už to chci mít z krku. Křičící

Jestli se na něco těším, tak jsou to sobotní večery počínající 2. listopadem (což je zítra) a končící někdy v prosinci. A proč? Začíná nám další řada StarDance!!! Ještě nevím, kterému páru budu fandit, ale uvidíme zítra, až se představí poprvé. :-)

V hlavě pořád vzpomínám na jeden víkend v září, kdy se mi poštěstilo si poprvé vsednout na koně. Byla jsem na víkendu v Českém ráji spolu se dvěma úžasnýma holčinama a bylo to hrozně fajn - vypadnout na chvíli z domova, nemyslet na nepovedený státnice a další problémy a věnovat se něčemu, co jsem v životě nedělala. I kdybych už v životě na koni neseděla, na tohle budu vzpomínat ráda. :-)

Objevila jsem další tři nové seriály a rovnou o nich říkám, že se zařadily mezi moje hóóódně oblíbené: Sleepy Hollow, Bates Motel a Arrow. Myslím, že o nich brzo něco napíšu.

To by asi bylo pro dnešek vše. Zase se brzy ozvu. :) Přeji všem krásný víkend!
Joli
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tery | Web | 11. listopadu 2013 v 15:45 | Reagovat

Na StarDance s mamkou taky koukáme!
Jela jsi na koni? Kdy? Kde? Já jezdívala každý týden, chodila jsem pár let do klubu a párkrát s týmž klubem jela na tábor. To byly časy. Teď mi ježdění hodně chybí. Doufám, že se zase někdy na koně dostanu.
Sleepy Hollow - na to se chci dívat. Viděla jsem trailer a pak něco málo na internetu a rovnou jsem si to musela připsat na seznam. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
ADOPCE:

adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
adopce
MADE BY Emili